FED palūkanų skelbimas ir kiti rinką drebinantys pranešimai

FED palūkanų paskelbimas ir kiti rinką drebinantys pranešimai ateinančią savaitę!


USD: Kaip pasielgs FED? Ko tikėtis?

JAV doleris brango prieš pagrindines valiutas penktadienį po stipresnių infliacijos duomenų. Anglijos svaras judėjo sparčiausiai dėl BREXIT sprendimų, tačiau bendras sentimentas rinkose taip pat neigiamas. Penktadienio kainos elgesys reflektuoja rinkos nuotaikas prieš FOMC sprendimus kitą savaitę. Nelaukiame palūkanų normų didinimo – rinkos dalyviai tokį scenarijų vertina 20% tikimybe. Vis dėlto, ne tai svarbiausia. Svarbiausia yra tai, jog Janet Yellen surengs spaudos konferenciją bei pateiks ekonomines projekcijas. Būtų labai stebinantis sprendimas, jeigu FED didintų palūkanas smunkant vartojimui, po prastesnių darbo rinkos duomenų bei silpno praeito mėnesio paslaugų ir gamybos sektoriaus aktyvumo. Vis  dėlto Janet Yellen greičiausiai patvirtins tai, jog ketina didinti palūkanas gruodžio mėnesį ar net iki jo.

Kas gali lemti sprendimą didinti palūkanas rugsėjo mėnesį?

Vienintelė priežastis, kodėl investuotojai gali viltis sulaukti rugsėjo mėnesio palūkanų didinimo yra tai, jog JAV politikai reikalauja tokių sprendimų. FED prezidentai ir valdybos nariai pasisakė per pastarąsias savaites apie tai, jog centrinis bankas yra pasiekęs savo monetarinės politikos mandatą ir atviras kelias palūkanų didinimui. Kodėl centrinis bankas gali skubėti didinti palūkanas rugsėjo mėnesį? Todėl, jog po rinkimų ir prieš pat šventinį periodą nenori sukelti papildomo volatilumo rinkose. Vis dėlto nesitikime sulaukti šio sprendimo realizavimosi ateinančią savaitę. Greičiausiai rinkos bus toliau ruošiamos šiam sprendimui FED vadovės retorika. Investuotojai toliau perka dolerius dugnuose prieš FOMC, greičiausiai tas pats tęsis ir po FOMC. FED yra vienintelis bankas, kuris kalba apie monetarinės politikos griežtinimą ir planuoja jį toliau vykdyti.

 

Japonijos banko pranešimas. Ką gali vykdyti japonai?

 

Nepaisant Japonijos mėginimų stimuliuoti ekonomiką, matomas lėtas ekonomikos augimo pagreitis.Naujausi duomenys rodo tai, jog šaliai gali tekti mažinti palūkanų normas papildomai. Apie tai jau kalba ir Japonijos banko valdybos nariai, politkai. Greičiausiai šįį kartą Japonijos bankas paliks esamą monetarinę politiką, tačiau gali būti padaryti kai kurie pakeitimai dabartinėje programoje – mažiau perkama ilgo laikotarpio obligacijų ir daugiau trumpo laikotarpio obligacijų, o tai gali paveikti JPY neigiamai. Taip pat galimai bus panaikintas terminas, per kurį ketinama pasiekti 2% infliacijos ribą – tikslą. Visi šie pakeitimai gali būti nuviliantys investuotojus ir dėl šios priežasties galime matyti Japonijos jenos silpnėjimą.

 

Monetarinės politikos protokolo paskelbimas iš Naujosios Zelandijos. Ar po geresnių ekonominių duomenų bankas atsisakys planų lengvinti monetarinę politiką?

 

Priešingai nei JAV ir Japonijos, Naujosios Zelandijos ekonomika nuo praeitos konferencijos rodo gerėjimo signalus. Svarbiausias faktorius – pieno supirkimo kainų augimas ir BVP augimas daugiau nei tikėtasi. Gamybos sektoriaus aktyvumas lėtėjo, tačiau nedaug. Naujausi RBNZ komentarai buvo daugiau optimistiniai, tačiau per praeitą konferenciją bankas pasisakė, kad toliau lengvins monetarinę politiką. Centrinis bankas sumažino palūkanų normą 25 punktais rugpjūčio mėnesį, o tai buvo mažiau nei investuotojai tikėjosi. Tikėtina, jog šį kartą nebus palūkanų mažinimų, tačiau tolimesnis neigiamas RBNZ tonas gali padėti NZD silpnėti. Atminkime, jog RBNZ monetarinės politikos lengvinimo vienas tikslų - AUD/NZD kurso atstatymas. 

 

Australijos banko konferencija

Australijos doleris smuko po nuviliančių darbo rinkos rezultatų. Ateinančią savaitę Australijos banko konferencija. RBA konferencijos protokolas prieš buvo neutralus ir daugiau teigiamas, tačiau rodikliai pablogėjo – verslo sentimentai smuko, prastoki paslaugų ir gamybos sektorių rezultatai. Jeigu banko tonas atitiks dabartinius duomenis ir bus niūrokas, AUD gali tikrinti naujus dugnus ateinančią savaitę.

 
Kanados doleris silpnėja

Praeitą savaitę nebuvo skelbiama svarbių pranešimų iš Kanados, tačiau tai nesutrukdė valiutai pigti stipriai prieš USD. USD/CAD pora pakilo į 3 mėnesių aukštumas. Judėjimą paspartino ir naftos smukimas. Kanados mažmeniniai pardavimai ir vartotojų kainų indeksas – svarbiausi rodikliai, tačiau jie bus skelbiami tik penktadienį. CAD judėjimą daugiausiai įtakos rinkos apetitas doleriams ir naftai.

EUR sentimentas neigiamas. Kurie rodikliai gali paspartinti EURUSD smukimą?

EUR/USD konsolidavosi nedideliame intervale, tačiau prasimušę žemyn penktadienį. Valiutų porai artimiausias palaikymas 1,1145 lygis, kurį stebėsime ateinančią savaitę. Dėl FED monetarinės politikos pranešimo ir rugsėjo mėnesio euro zonos išankstinių PMI duomenų, galime tikėtis didesnio judėjimo EUR/USD poroje. Kryptį lems FOMC konferencija, tačiau jeigu doleris brangtų po FED palūkanų paskelbimo ir euro zonos PMI rodikliai smuktų, galima tikėtis ir 1,10 lygio.

Sugrįžo  BREXIT tema. Anglijos svarą tai veikia neigiamai

Svarbi savaitė ir Anglijos svarui. Ekonominis kalendorius praeitą savaitę buvo gausus naujienų iš Anglijos ir jie palaikė svarą iki penktadienio, kuomet BREXIT antraštės teigiančios, jog procesas bus pradėtas jau kitų metų pradžioje, veikė valiutą neigiamai. Anglijos bankas paliko esamas palūkanų normas ir pateikė labai nedaug žinių apie ateities planus. Galime tikėtis, jog palūkanų normas dar teks mažinti papildomai, ypatingai suprantant tai, jog daugybė klausimų lieka po 50 straipsnio įgyvendinimo. Bankas kol kas pasirinko stebėjimo režimą po to, kai paskelbė agresyvius stimulus rugpjūčio mėnesį.


Parengė: Dainius Šilkaitis/ www.forefactor.lt analitika


Naujienų prenumerata

Gaukite savaitines rinkų apžvalgas bei naujienas

Privatumo politika

Susipažinkite su "Forex faktoriaus" duomenų rinkimo ir apsaugos politika. Susipažinti