JAV duomenys puikūs. Koks dabartinis kontekstas rinkoje?

Prekybos karai tęsiasi. Dabartinis kontekstas ir perspektyvos


Prekybos karų tema grįžta į rinkas ir investuotojams tai nelabai patinka. Doleris brango prieš pagrindines valiutas po stipresnių darbo rinkos duomenų paskelbimo ir prezidento TRUMP grasinimų naujausiais tarifais Kinijai ir Japonijai. Penktadienio darbo rinkos duomenys patvirtina, kad FED palūkanų didinimas šį mėnesį garantuotas, tai įvyks rugsėjo 26 dieną. Tačiau ir gruodžio mėnesio palūkanų didinimo tikimybė taip pat didėja. Tiesą sakant, kol kas nematau priežasčių, kodėl nereikėtų didinti gruodžio mėnesį. Žinoma, bet kada gali bet kas atsitikti. Sukurta naujų darbo vietų daugiau nei 200 tūkstančių, tačiau ir atlyginimų augimas užtikrintas. Vartotojai jaučiasi optimistiškai - pasitkėjimo indeksai daugiametinėse aukštumose. Taigi vietos vartojimo augimui yra, o taip pat ir infliacijai. Nepaisant rekordinių aukštumų akcijų rinkose ir pelningumų augimo, ateinančios savaitės vartojimo duomenys greičiausiai nustebins taip pat teigiamai. JAV FED prezidentai - Mester, Rosengren ir Kaplan pasisako apie padėtį optimistiškai. 

USDJPY padėtis nėra aiški. Vietos brangimui nedaug dėl neigiamo konteksto akcijų rinkose, o kritimą gali stabdyti ir TRUMP ketinimai peržiūrėti prekybą su Japonija

Doleris greičiausiai toliau tęs brangimą prieš EUR, AUD ir kitas pagrindines valiutas, tačiau USDJPY padėtis nėra aiški. Tiksliau kontekstas labiau komplikuotas. USDJPY pora smuko prasidėjus perėjimui į saugius aktyvus TRUMP pasisakius apie ketinimus prieiti prie muitų Japonijai. Jis ketina mažinti prekybos deficitą ir su Japonija. Taigi prekybos karų geografija tęsiasi. Jeigu toliau matysime TRUMP pasisakymus dėl Kinijos ir Japonijos tarifų, tikėtina, kad poros su jenomis tęs smukimą. Daugiausiai prieš žaliavines valiutas. Bendrai, ruduo ir rugsėjo mėnesis žvelgiant į sezoninius iklus, dažniausiai yra silpnas akcijų rinkai ir TRUMP prekybos politika gali situaciją padaryti dar labiau komplikuotą. 

 

AUD ir NZD labiausiai reaguoja į TRUMP ketinimus muitinti papildomai Kiniją. Juanio silpnėjimas, pasaulinė prekyba daro neigiamą kontekstą AUD ir NZD valiutoms. Taigi AUDUSD po korekcijų gali tęsti smukimą link 70 centų. 

Iš žaliavinių valiutų įdomiausiai šiuo metu atrodo Kanados doleris. Kanados didžiausia provincija Ontario paskelbė apie 51 tūkstančių praradimus laikinose darbo vietose. Tai didžiausias praradimas per dešimtmetį. Vis dėlto bendrai Kanados darbo rinkos duomenys fiksuoja pilnos darbo dienos darbo vietų solidų augimą. Dėl praradimų laikinose darbo vietose, Kanados ekonomikos perkaitimo tikimybė mažėja. 

Kanados bankas pasisakė, kad palūkanos bus didinamos palaipsniui. Šiai dienai rinka jau įskaičiuoja beveik 90 procentų tikimybe palūkanų didinimą spalio mėnesį. Šiuo metu įtampą kelia nesusitarimas su JAV dėl prekybos. Jeigu susitarimas bus pasiektas, Kanados doleris gali tapti perspektyvia valiuta. 

Parengė: Dainius Šilkaitis


Naujienų prenumerata

Gaukite savaitines rinkų apžvalgas bei naujienas

Privatumo politika

Susipažinkite su "Forex faktoriaus" duomenų rinkimo ir apsaugos politika. Susipažinti