2019 metai prasidėjo dideliu volatilumu

Pastarieji mėnesiai parodė, kad galbūt ir 2019 metais galime tikėtis amerikietiškų kalnelių judėjimų Dow ir kituose indeksuose (500 punktų ir daugiau per dieną), valiutose volatilumas taip pat auga. Metai prasidėjo nuogąstavimais dėl Kinijos ir globalios ekonomikos augimo. Tai įtakojo didelį spaudimą valiutų rinkoje -USDJPY smuko vos per keletą minučių Azijos sesijos metu. AUDUSD smuko taip pat agresyviai ir greitai. Vis dėlto toks ,,flash crash’’ buvo laikinas ir susijęs su likvidumo stoka rinkose. Tačiau rinkos atsistatė penktadienį. Stiprūs JAV darbo rinkos rodikliai pakėlė ir Dow 700 punktų. 

Nors JAV gruodžio mėnesio darbo rinkos rodikliai buvo nepaprastai geri - ekonomika sukūrė daugiausiai darbo vietų nuo vasario (312k), o atlyginimų augimas ženklus, to nepakako doleriui. Problema tame, kad FED vadovas Jerome Powel pasisakė, kad ekonomika signalizuoja, kad gali tekti didinti palūkanas lėtesniu tempu. Tuo pačiu FED vadovas pasisakė, kad darbo rinkos duomenys stiprūs, atlyginimų augimas taip pat, todėl nėra susirūpinimo dėl infliacijos. Vis dėlto susirūpinimą kelia Kinijos ir visos globalios ekonomikos lėtėjimas, taip pat paminėjo, kad lėtėjantys gamybos sektoriaus PMI iš JAV yra rodiklis, į kurį verta atkreipti dėmesį (augimas lėtėjo). Dar svarbiau, jis pasisakė, kad reikia palaukti ir stebėti, kaip toliau vystysis ekonomika bei būti pasiruošus lanksčiai monetarinei politikai. Rinkoms siunčiamas nuosmukio rizikos signalas ir FED šį kartą parodė, kad svarbios rinkos dalyvių nuotaikos. Akcijų rinka augo tikint, kad palūkanų augimas bus lėtesnis. FED funds ateities sandoriai rodo, kad rinkos dalyviai šiuo metu jau laukia palūkanų mažinimo, o ne didinimo 2 kartus, kaip tai prognozavo FED gruodžio mėnesį. Taigi rinkos lūkesčiai keičiasi iš esmės per labai trumpą laiką. Todėl dolerio korekcijos taip pat tikėtinos perparduotose valiutų porose.

Australijos ir Naujosios Zelandijos doleriai tapo labiausiai brangusiomis valiutomis. Visa tai po to, kai Kinijos paslaugų sektoriaus duomenys, priešingai nei gamybos savaitės pradžioje, išėjo stiprūs. Kinijos bankas taip pat sumažino rezervų reikalavimus pirmą kartą per daugiau nei du metus, o tai padidina galimybes pasiekti kapitalą ir likvidumo didėjimą. Australijos paslaugų sektoriaus duomenys už gruodžio mėnesį tai pat teigiami. Prekybos derybos tarp Kinijos ir JAV prasideda kitos savaitės pradžioje.Vis dėlto po paskutinių komentarų,daugiau pesimizmo nei optimizmo. Kinijos noras susitarti didesnis, todėl tikėtina, kad kažkokie sprendimai bus pasiekti, arba bent jau progresas. Kitą savaitę - Australijos PMI, prekybos balansas ir mažmeniniai pardavimai parodys, kiek Australijos ekonomiką paveikė Kinijos situacija. Techniškai AUDUSD poroje kaina atrado palaikymą ir jeigu fudnamentika duos palaikymą, galime sulaukti didesnio augimo. 

Anglijos svaras brango po geresnių PMI rodiklių nei tikėtasi. Vis dėlto stabilaus GBP judėjimo kilimui tikėtis sunkoka, nes laukia parlamento balsavimas dėl BREXIT, kuris vyks sausio 14 dieną. Greičiausiai palaikymo nebus ir rizika, kad Britanija išeis iš ES be sutartis kovo 29 didėja - tai blogiausias scenarijus GBP valiutai. 

 

EUR fundamentika nepalaiko

EUR PMI rodikliai už gruodžio mėnesį buvo pataisyti į prastesnius. Euro zonos duomenys nebuvo geri, kitą savaitę Vokietijos pramonės rodikliai taip pat greičiausiai neduos daug palaikymo. Laukiame ir prekybos rodiklių. Kol kas EURUSD pora juda siaurame intervale tarp 1,13 ir 1,15 lygių, todėl reikėtų sulaukti pramušimų norint matyti tolimesnę perspektyvą. 


Parengė: Dainius Šilkaitis


Naujienų prenumerata

Gaukite savaitines rinkų apžvalgas bei naujienas

Privatumo politika

Susipažinkite su "Forex faktoriaus" duomenų rinkimo ir apsaugos politika. Susipažinti