Rudeninė finansų rinkų apžvalga

Rudeninė finansų rinkų apžvalga. Aptariamos temos:


Aptariamos temos: Technologijos rodo savo stiprybę ir šio viruso aplinkoje. Technologinės kompanijos iš JAV fiksuoja rekordines išlaidas IT įrangai, programinei įrangai, tyrimams (R&D) - skaičiai įspūdingi ir siekė 1,32 trilijono USD per antrą ketvirtį. Jos pasiekė jau net 50,1% visų kapitalo išlaidų nuo nominalaus BVP antro ketvirčio metu.

Ekonomikos ciklai. Dugnas - pikas. Kriterijai. Virusas nėra cikliškas. Ar ekonomikos atsigauna V forma? -33 procentus ,,atmušti’’ reikia 49 procentų augimo.

FED galia. Klausimas, ar yra kokios ribos FED stimulams? Kiek iždas dar dengs deficitą, kuris pasiekė 4 trilijonus ir auga nuolat? Iždo apetitas deficito finansavimui išliks aukštas tol, kol realios ir nominalios palūkanų normos liks žemos. Kontekstas: Japonijos banko balansas viršija 100 proc BVP ir toliau auga ženkliai, ECB daugiau nei 50 procentų nuo euro zonos BVP ir auga, FED balansas sudaro trečdalį JAV BVP ir auga. Kol bus paklausūs likvidžiausi instrumentai - grynieji, obligacijos, tol tikėtina, kad gali didinti balansą be baimės sulaukti infliacijos. Kol pasitikima Japonijos, JAV vyriausybėmis, skolinami pinigai ir FED gali taikyti MMT ir didinti iki begalybės. Kitaip nei Argentina ar Zimbabvė…


Naujienų prenumerata

Gaukite savaitines rinkų apžvalgas bei naujienas

Privatumo politika

Susipažinkite su "Forex faktoriaus" duomenų rinkimo ir apsaugos politika. Susipažinti